Profesyonel Web Tasarım

| 0 YORUM | E-Ticaret | CMR SOFT

Profesyonel Web Tasarım


Profesyonel Web Tasarım zorlayıcı görünse de belirli detaylarla anlaşılabilir ve kullanıcıya istediğini veren bir platform kurmaya yarayan web tasarım, belli başlı faktörler ve içeriklerle geliştirilir.

Profesyonel web tasarım sayesinde siteler kullanıcılara daha estetik ve fonksiyonel bir şekilde sunulur. Böylece kullanıcılar herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan siteyi kolayca kullanabilirler.

Web tasarım her ne kadar kafa karıştırıcı bir prosedür olmasa da profesyonel bir şekilde yapılmaması halinde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. İçeriğimizde profesyonel web tasarım nasıl yapılır? sorusunu geniş bir şekilde yanıtladık. Gelin, profesyonel web tasarımın sırlarını yakından inceleyelim.

Kaliteli Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Kaliteli web tasarım yapma aşamalarına geçmeden önce şunu baştan belirtelim; basitlik ve işlevsellik -bu iki faktör, profesyonel web tasarımın temel taşlarıdır. Eğer kullanıcı siteyi basit ve dikkat çekici bulmazsa siteyi terk eder ve bu da olumlu sonuçlar doğurmaz.

Web sitesi kurulurken yapılan hatalar ve dikkat edilmeyen eksiklikler web tasarımında kendini daha fazla belli ediyor.

Temel amaçlardan uzak bir web tasarım, kurulan sitenin istenen performansı vermesini etkiliyor. Bu nedenle web sitesi tasarlamada kullanıcılara kullanım kolaylığı sunan bir platform kurmak çok önemlidir. Bunun için de belli başlı tasarım kurallarına ve tasarım araçlarına hâkim olmak gerekir.

Profesyonel Web Tasarımı Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Estetik ve bir o kadar da fonksiyonel bir web site deneyimi için profesyonel web site tasarımı gereklidir. Bunun için grafik, font, düzen, süreklilik bunun gibi faktörlere ek olarak multimedya, teknoloji, uyumluluk, navigasyon gibi unsurlara da hâkim olunmalıdır.

Profesyonel bir internet sitesi tasarımı için bilinmesi gerekenleri aşağıdaki gibi sıraladık. Adım adım bu aşamalara dikkat edilmesi halinde kusursuz bir web site kurabilir ve hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sizi başarıyla götürecek 5 ana faktör şunlardır.

Hedef Kitleye Hitap Eden Web Tasarımı

Bir web tasarım yapmanın temel taşı, kullanıcıyı her zaman göz önünde bulundurmaktır. Sitenizi ziyaret edecek kullanıcılara yönelik bir tasarımla web sitenizi kurarsanız hem ziyaretçi sayınız gün geçtikçe artar hem de kalıcı bir ziyaretçi kitlesi edinmiş olursunuz. Örnek verecek olursak gençlere hitap eden bir site kurmak istiyorsanız fontları, renkleri ve diğer faktörleri günün trendini göz önünde bulundurarak tercih edin.

SEO Uyumlu Web Tasarım

Başarılı bir site kurulumu için SEO uyumlu web tasarım gerekir. Bu sayede internet sitesinde yer alan görsellerin altındaki açıklamalar, tasarım kurguları ve yazılımlar sitenizi SEO uyumlu hale getirir. Böylece Google’da siteniz üst sırala çıkar.

Responsive Web Site Tasarımı

Responsive web tasarım, kabaca sitenin mobil ve tabletlere uyumlu hale getirilmesi demektir. Bu sayede site diğer cihazların ekran boyutlarına uygun şekilde görülür ve kullanıcı için zorluk oluşturmaz. Bu teknolojik altyapı HTML ve CSS ile sitenizin iyi görünmesini sağlar.

Orijinal Görseller Kullanmak

En sık yapılan web tasarım hatası nedir diye sorarsanız özgün olmayan görsel kullanımıdır. Özgün olmayan kopya içerikler bir sitenin dikkat çekici olmasını engeller ve bu da farklılık arayan kullanıcıları yorabilir. Bu nedenle daima orijinal içeriklere yer vermek gerekir. Ayrıca sitedeki görsellerle uyumlu renklerin kullanımı da önemlidir.

Doğru Font Seçimi

Renk tercihinde olduğu gibi font seçiminde de tüm alanlarda aynı boyutta fontlar kullanmak gerekir. Bu nedenle web sitesi font tercihinde abartıdan uzak ve okunaklı seçimler yapılmalıdır. Bu sayede profesyonel bir web tasarım elde edilmiş olur.

Süreklilik ve İçerik

İçerik her şeydir. Web Siteniz içerisinde ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tanıtmalı ve ürünleriniz ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler vermelisiniz. Bu sayede kullanıcılar ne aldığını tam manası ile bilir ve geri dönüşleri bu duruma göre kaliteli olurç

Süreklilik ise olmazsa olmazımızdır. Her kullanıcı güncel ve yeni olanı sever trendleri takip edin ve ihtiyaçları belirleyerek çözümler üretin. Video, Makale ve Soru Cevaplar ile herkese istediği cevabı verin.

Profesyonel Web Tasarım için Profesyonel

Hemen bizimle buradaki bağlantıdan iletişime geçin ve size tüm detayları yüz yüze veya telefonda anlatalım


Henüz bu bloğa ait yorum bulunmamakta.


Herkese açık bir yorum ekle…