Online Satış Sitesi Kurmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

| 0 YORUM | E-Ticaret | CMR SOFT

Online Satış Sitesi Kurmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Online Satış Sitesi Kurmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Online satış sitesi kurmak internetin insan yaşamındaki öneminin artışıyla birlikte ciddi bir noktaya ulaşmayı başardı. Bu çerçevede satış sitesinin nasıl kurulması gerektiği başta olmak üzere bütün detayları titiz bir şekilde değerlendirmek gerekir. Siz de online bir mağaza kurmak ve ihtiyaçlarınıza cevap vermek istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler oldukça basit! Sizin için hazırladığımız bu rehber sayesinde online satış sitesi kurmakla alakalı bütün merak ettiklerinizi cevaplayabileceksiniz!

Online Satış Sitesi Kurmak için Gerekenler

E-ticaret mağazası kurmak ve satışlarınızı yönetmek adına öncelikli olarak bir firmanızın olması gerekmektedir. Çünkü e-ticaret satışlarını gerçekleştirirken fatura kesmek ve gelirleri beyan etmek zorundasınız. Alışveriş sitesi kurmak istiyorsanız ama bir firmanız yoksa ilk olarak firma kuruluş sürecini tamamlamanız gerekir. Bu aşamada şahıs şirketi ya da sermaye şirketi kurmanız arasında bir farklılık olmayacaktır.

Online Satış Sitesi Kurmanın Maliyeti Nedir?

Alışveriş amacıyla bir online site kurmayı arzu ediyorsanız tercih etmeniz gereken çözümlere bağlı olarak farklı maliyetlerin gündeme geleceğini bilmelisiniz. E-ticaret sitesi paketleri farklı unsurlar dikkate alınarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle de ilgili paketlerimizi inceleyerek sizin için en uygun çözümlerin neler olduğuna bir göz atmakta yarar vardır. Satış yoğunluğu, trafik ve diğer bütün çözümleri dikkate alarak gerçekleştireceğiniz tercih sayesinde kusursuz bir e-ticaret süreci sizleri bekliyor. O halde size özel bir çözüm için tercihinizi hemen yapabilirsiniz.

Online Satış Sitesi Maliyetlerini Etkileyen Faktörler

Satış sitesi maliyetleri konusunda size özel bir deneyim yaşamayı arzu ediyorsanız bütün detayları titizlikle değerlendirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü bir satış sitesi kurmanın genel giderleri benzer olsa da özel bazı taleplere bağlı olarak ücretlendirmede farklılıklar meydana gelir. İşte maliyetler konusunda dikkat edilmesi gereken bütün detaylar!

Alan Adı Maliyeti

Alan adı, internet sitelerine erişimi sağlayan kimlik olarak da kabul edilmektedir. Markayı yansıtan ve Türkçe karakter içermeden seçilen alan adlarının maliyeti yıllık 10 USD ile 30 USD arasında değişkenlik göstermektedir. Her e-ticaret sitesinin mutlaka sahip olması gereken satış sitesi alan adı konusunda maliyetleri değerlendirerek bir alışveriş yapmalısınız. Bu konuda en önemli husus satın alacağınız uzantı ve ismin daha önceden seçilmemiş olmasına dikkat etmektir. Marka adınızın başkalarınca kullanılmış olması ciddi bir dezavantaj doğuracaktır.

Hosting Maliyeti

E-ticaret sitesini barındıracak sunucuyu tercih ederken çok titiz davranmak gerekir. Neden mi? Çünkü online satış sitesinin trafiği ve ürün sayısına bağlı olarak sunucu alanı ihtiyacı değişkendir. Öte yandan sunucunun sürekli hizmet veriyor olması ve herhangi bir kesintinin gerçekleşmemesi şarttır. Aksi takdirde kusursuz bir hizmet verme anlayışı hayalden öteye gidemez. Sürekli kesintilere uğrayan sunucunun müşteri kayıplarına ve marka prestijinin olumsuz etkilenmesine yol açacağı açıktır. O halde seçeceğiniz hosting paketini de titizlikle değerlendirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Altyapı Desteği

Online satış sitesi kurmak genel anlamda kolay olsa da teknik detaylar ve ilgilenmeniz gereken konular sayıca oldukça fazla. Bu nedenle de altyapı desteği alarak teknik konularda sizi zorlayacak süreçleri profesyonellere devretmek her şeyden önemlisi. Bu çerçevede bizden de destek alarak size en uygun sonuçlara ulaşabilirsiniz. Özellikle de site optimizasyonu ve SEO çözümleri konusunda hizmet almak önemli bir maliyet oluşturacaktır.

Online Satış Sitesi Kurmak Ne Tür Avantajlar Sağlar?

Bir e-ticaret sitesi kurmak markaların avantajlarla dolu satışlar yapmasını sağlayan en önemli konular arasındadır. Bu çerçevede amaç tamamen kaliteli bir deneyim elde ederek kârlılığı yakalamaktır. Peki, online satış sitesi oluşturmak istediğinizde sadece kârlı sonuçlar mı elde edersiniz? İşte online satış mağazasına sahip olmanın sizin için birbirinden özel ayrıcalıkları!

Marka Bilinirliğinizi Arttırın

Online satışlar yaparak kârlı çözümlerden fayda sağlamak mı istiyorsunuz? O halde marka bilinirliğinizi arttıracak bir seçenek olarak e-ticaret sitesi kurmayı tercih edebilirsiniz. Markaların standart reklam ve pazarlama anlayışlarından farklı çözümlerle bütünleşen e-ticaret sitesi dijital dünyadaki varlığı yansıtmak adına da hayli özel. Bu nedenle de marka bilinirliğini sağlayacak bir seçenek olarak online satış kanallarını aktif tutmanın şimdi tam zamanı!

 Potansiyel Müşterilere Ulaşma

Alışveriş yapmak isteyen tüketicilerin çok büyük bir kısmı online araştırmalar aracılığıyla en kaliteli seçenekleri değerlendirmektedir. Bu nedenle de bir online satış mağazası kurarak yeni müşterilere ulaşmak oldukça mümkün. Pek çok markanın tercih ettiği bir yöntem olarak düşünülebilecek olan potansiyel müşterilere ulaşma ayrıcalığını siz de bilmelisiniz. Bu sayede hem daha fazla satış hem de daha kârlı sonuçlar elde edebileceksiniz.

7/24 Satış İmkânı

Online satış çözümleri konusunda oldukça başarılı bir seçenek olarak hizmetlerimizden yararlanın. Siz de online satış sitesi ayrıcalıkları sayesinde siz de avantajları elde etmek istemez misiniz? O halde elde edeceğiniz önemli bir ayrıcalık olarak 7/24 satış imkânlarını değerlendirmeyi denemelisiniz. İhtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verecek ve kalite odaklı bir yaklaşıma ulaşabileceksiniz. Size özel bir çözüm için yapmanız gereken sadece profesyonel bir e-ticaret satış sitesi kurmak olmalı!

Profesyonel Bir Online Satış Sitesi Açmak için Gerekenler

Profesyonel bir e-ticaret sitesi kurmak istiyor ve beklentilerinize cevap vermeyi mi hedefliyorsunuz? O halde uzman bir ekipten destek alarak size özel bir deneyim tercihinde bulunabileceğinizi kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. İhtiyaç odaklı bir yaklaşım ve size özel çözümler için dikkat etmeniz gereken belli! Sadece size iyi destek sunacak bir ekiple iş birliği yapmak. Online satış konusunda ihtiyaçlarınıza cevap verecek ve kaliteden yana taviz vermeyecek çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size özel bir e-ticaret sitesi kurmak ve bütün ihtiyaçlarınıza cevap vermek için bizden destek alabilirsiniz. Online satışlarınızı zirveye taşıyacak bir yaklaşım için harekete geçmenin şimdi tam zamanı!


Henüz bu bloğa ait yorum bulunmamakta.


Herkese açık bir yorum ekle…