Online Satış Sitesi Kurma Rehberi

| 0 YORUM | E-Ticaret | CMR SOFT

Online Satış Sitesi Kurma Rehberi

Online satış sitesi kurma rehberi

Bir online satış sitesi kurmak, 7/24 alışveriş yapabilmenin rahatlığıyla müşterilerinize ulaşmanın harika bir yoludur. Biraz çalışma gerektirir, ancak başlamanıza yardımcı olacak pek çok kaynak mevcuttur.

 

Bir çevrimiçi mağaza türü seçin.

Bir online mağaza oluşturmanın ilk adımı, ihtiyaçlarınıza en uygun satış sitesi türünü seçmektir. Online mağazalar, Hepsiburada ve Trendyol  gibi pazar yerlerinden Cmrsoft  gibi platformlara ve web tasarımcıları tarafından tasarlanan özel yapım web sitelerine kadar birçok farklı şekilde karşımıza çıkar.

 

İşte en yaygın çevrimiçi mağaza türleri:

Hepsiburada

Trendyol

N11

Amazon

Bir alan adı seçin

Bir alan adı seçin: Hatırlanması kolay bir alan adı seçin. Bir alan adı seçmek için birçok seçenek vardır, ancak kısa ve basit tuttuğunuzdan emin olun.

 

E-posta adresinizin kolay hatırlanabilir olmasını istemenizin nedeni, daha önce sizden hiç alışveriş yapmamış kişilerin geri dönüş yolunu bulmalarını kolaylaştırmaktır. Web sitenizin adresini hatırlarlarsa, istedikleri zaman geri dönebilirler, bu nedenle URL'nin akılda kalıcı, ancak gözleri yormayan bir yapıda olması sizin yararınıza olacaktır!

 

Ne satacağınıza karar verin

Birkaç fikir bulduktan sonra sıra satmak istediğiniz ürünü seçmeye gelir. Başarılı olması için sattığınız şey hakkında tutkulu olmanız gerekir.

 

Ürünü seçtikten sonra, ne kadar pazarlanabilir olduğunu düşünün. Seçtiğiniz alanda ürününüz için fazla talep yoksa, bu daha sonra ürünlerinizi çevrimiçi satmaya ve reklamını yapmaya çalışırken sorunlara yol açabilir. Ayrıca, diğer ülkelerdeki ana dili İngilizce olmayan veya bilgisayar ve teknoloji hakkında fazla bilgisi olmayan (birçok insanın olmadığı gibi) insanlar için bunun ne kadar zor veya pahalı olacağını da düşünmeniz gerekir. Bu, bazı pazarların dil engelleri nedeniyle ulaşılamaz olduğu anlamına gelebilir, bu nedenle iş planımıza dahil edilip edilmeyeceklerine karar vermeden önce dikkatlice düşünün çünkü bu karar bizi daha sonra etkileyebilir - onları şimdi ne kadar iyi seçtiğimize bağlı olarak olumlu veya olumsuz!

Rakiplerinizi araştırın.

 Oturup satmak istediğiniz ürünlerin bir listesini oluşturmadan önce, biraz pazar araştırması yapmanız önemlidir. Bu, sitenizde listelenen ürünlerin müşteriler için alakalı ve çekici olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

 

İlk adım, pazar alanınızda halihazırda hangi ürünlerin mevcut olduğunu anlamaktır. Benzer ürünler satan rakipler yoksa, o zaman iyi! Yenilikçi ve yaratıcı teklifler sunarak sektörünüzde öncü olma fırsatına sahipsiniz. Öte yandan, halihazırda nişinizde iş yapan birkaç yerleşik şirket varsa, bu hem iyi haber (çünkü bu şirketler bir şeyleri doğru yapıyor olmalı) hem de kötü haber (çünkü zaten markalarını oluşturmuşlar) olabilir. Her iki durumda da, bu işletmelerin nasıl çalıştığını anlamak, Eticaretinzde satış için ilanlar oluştururken fiyatlandırma ve markalama ile ilgili kararların alınmasına yardımcı olabilir.

 

Ayrıca, belirli sektörlerdeki trendlerin yanı sıra farklı kategorilerde ne tür ürünlerin iyi sattığını öğrenmek için zaman ayırmalısınız, böylece finansal açıdan işe yarayıp yaramayacağı hakkında yeterli bilgi olmadan yeni bir şey deneyerek değerli kaynaklarınızı boşa harcamamış olursunuz).

 

Ödeme yöntemlerini ayarlayın.

Ödeme yöntemlerini ayarlamak, online mağazanız için çok önemli bir adımdır. Uluslararası satış yapıyorsanız, satış yapmak istediğiniz her ülke için ödeme yöntemleri ayarlamanız ve ardından her ülkeden kabul edilmesini istediğiniz ödeme yöntemlerini seçmeniz gerekecektir. Örneğin, Kanada'da hem Visa hem de Mastercard'ı kabul etmek istiyor ancak ABD'de yalnızca Visa'yı kabul etmek istiyorsanız bu iki farklı seçeneği Cmrsoft Eticaret Panelinde ayarlayabilirsiniz.

Bir online mağaza kurmak ve işletmek kolay olabilir, ancak temel bilgileri bilmek ve önce biraz araştırma yapmak gerçekten yardımcı olabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, online mağazanızın ciddi bir zaman ve çaba gerektirmesine hazırlıklı olmalısınız. Bununla birlikte, eğer emek harcamaya istekliyseniz, bir e-ticaret sitesi işinizi büyütmek ve daha fazla para kazanmak için harika bir yol olabilir. İşte nasıl başlayacağınıza dair bazı ipuçları:

 

Rakiplerinizi araştırın. Kendi e-ticaret mağazanızı kurmadan önce, diğer şirketlerin bunu nasıl yaptıklarını ve bu süreçte neler öğrendiklerini öğrenmek iyi bir uygulamadır. Sizinkine benzer ürün veya hizmetleri daha düşük fiyatlarla veya daha iyi müşteri hizmetleriyle (ya da her ikisiyle) sunan mağazalar varsa, onlardan bir şeyler öğrenmekten korkmayın!

 

Ne satmak istediğinize karar verin. İlk adımınız, hedef pazarınıza en uygun ürün veya hizmet türüne karar vermektir. Henüz kimse benzer bir şey satmayı düşünmediği için piyasada herhangi bir rakip yoksa, o zaman belki de Amazon gibi bugün çoğu pazarda %95'ten fazla paya sahip olan devasa çok uluslu şirketler tarafından bırakılan artıklar için savaşan düşük marjlarda öğütülen başka bir "ben de" şirketi olmak yerine yenilikçi bir şey bulmayı düşünün...

Sonuç

Bu kılavuzun yardımıyla bazı yaygın hatalardan kaçınabilir ve online mağazanızı kısa sürede çalışır hale getirebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede satış yapmaya başlayabilmeniz için burada tüm temel bilgileri ele aldık. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa bize buradan iletişi formunu doldurarak veya doğrudan arayarak teknik ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.


Henüz bu bloğa ait yorum bulunmamakta.


Herkese açık bir yorum ekle…