İnternet Sitesi Nasıl Kurulur

| 0 YORUM | E-Ticaret | CMR SOFT

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

Günümüzde internet kullanımı oldukça artış göstermektedir. Buna bağlı olarak internet sitelerine olan ilginin son derece arttığı görülmektedir. Bu nedenle internet sitesi nasıl kurulur? Sorusu günümüzde sıklıkla araştırılan konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İnternet sitesi kurmak ilk bakışta karışık ve uzun bir süreç olarak görülmektedir. Eğer temel bilgisayar dili ile ilgili hiç bir bilgi bilinmiyorsa bu süreç kişiler için zor olacaktır. Ancak yazılım ve kodlama bilen kişiler kendi internet sitelerini daha kolay kurabileceklerdir. Yine de internet sitesi kurulurken dikkat edilmesi gereken kriterler mevcuttur. Bu kriterlere dikkat ederek başarılı bir internet sitesinin kurulması son derece kolay olacaktır. 

İnternet sitesi kurmak için aşağıdaki adımları izlemek internet sitesi nasıl kurulur? Sorusunun yanıtı niteliğinde olacaktır:

 • Hedef kitlenin belirlenmesi gerekmektedir.
 • İnternet sitesinin türü belirlenmelidir.
 • Domain adı seçme.
 • İnternet sitesi için hosting hizmeti tanımlanmalıdır.
 • İnternet sitesi kurmak için yöntem belirlenmelidir.
 • internet sitesine hangi sayfaların ekleneceğine karar vermek gerekmektedir.
 • Tasarım ve içeriklerin belirlenmesi gerekmektedir.
 • Arama motorları için optimize işleminin tamamlanması gerekmektedir.
 • Dijital pazarlama işleminin yapılması gerekmektedir.
 • internet sitesinin performansının ölçülmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki adımlara dikkat edilirse internet sitesi kurmak son derece kolay olacaktır. Eğer bu adımları kişi kendisi yapacaksa az da olsa kodlama ve yazılım bilmesinde fayda olacaktır. Ancak kodlama ve yazılım bilmeden internet sitesi açılmak isteniyorsa ya uzman kişilerden yardım alınmalı ya da hazır internet siteleri tercih edilmelidir. Seçeneklerin fazla olması internet sitesi kurmak isteyen kişiler için büyük avantajdır. 

İnternet Sitesi Kurma Fiyatları Nelerden Etkilenir?

İnternet sitesi kurma fiyatları nelerden etkilenir? Sorusu internet sitesi kurmak isteyen kişiler tarafından en fazla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Her internet sitesinin, internet sitesi oluşturma maliyetine ek başka masrafları da bulunmaktadır. Bazı internet siteleri genel özelliklerle gayet işlevsel olurken bazı internet siteleri ise genellikle pahalı ve özel özelliklere ihtiyaç duymaktadır. İnternet sitesinin ihtiyaçları belirlendikten sonra alınacak olan hosting fiyatları çok yüksek gelirse bunun temel iki nedeni olmaktadır. Bunlardan ilki internet sitesinin birden fazla kaynağa ihtiyaç olmasıdır. İkincisi ise, gereğinden fazla para harcanmasıdır. Etkili bir şekilde bütçe oluşturmak için aşağıdaki adımlara dikkat etmekte fayda olacaktır:

 1. İnternet sitesinin ihtiyaçlarının doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bu ihtiyaçlar; domain alma, hosting hizmeti ve SSL sertifikası gibi internet sitesi için gerekli temel ihtiyaçlardır.
 2. Web sitesi tasarımı yapılması. İnternet sitesinin tasarımı müşterilerin gözüne çarpan ilk detay olduğu için tasarımın güzel olması gerekmektedir.
 3. E-ticaret işlevsel olması gerekmektedir. Ödemenin nakit ya da kredi kartıyla mı yapılacağı ya da kargo seçenekleri bu gruba girmektedir.
 4. İnternet sitesinin daha işlevsel olarak kullanılabilmesi için eklentiler kısmı kullanılmalıdır.
 5. İnternet sitesinin SEO uyumlu olması başarısı açısından oldukça önemlidir. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için SEO çalışması yapak internet sitesi için oldukça önemlidir.
 6. İnternet sitesi tek seferlik bir proje olmadığı için bakımının devamlı olarak yapılması gerekmektedir.

İnternet sitesi nasıl kurulur? Sorusu kadar internet sitesinin kurulum maliyetleri de oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. 

Bir İnternet Sitesi Nasıl Yönetilir?

Bir internet sitesinin kurulumu için iki seçenek mevcuttur. İnternet sitesini kendiniz yapabilir ya da uzman birinden yardım alarak kurabilirsiniz. Her iki seçeneğinde artı ve eksileri bulunmaktadır. Bir internet sitesi nasıl yönetilir? Sorusu için öncelikle sitenin nasıl kurulacağının bilinmesi gerekmektedir. İnternet sitesi nasıl kurulmuş olursa olsun periyodik olarak güncellenmesi gerekmektedir. Güncellenmeler içerik yöneticileri ya da kurucular tarafından birkaç tık ile yapılabilmektedir. Kısa bir sürede güncellenme yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bunun yanı sıra özel internet siteleri için güncellenmelerin elle yapılması gerekmektedir. 

Bir internet sitesinin güncellemelerini yapabilmek için kodlama bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Aksi taktirde bir uzmandan yardım almak gerekmektedir. Bu şekilde ücretler biraz artış gösterecektir. Ancak internet sitesinin çalışma kalitesi açısından güncellemelerin periyodik olarak yapılması gerekmektedir. İnternet sitesi nasıl kurulur? Sorusu kadar devamlılık açısından sitenin nasıl yönetileceğinin bilinmesinde fayda olacaktır. Web sitesi bakımının sürekli olarak yapılması sitenin çalışma hızını da etkileyecek önemli bir adımdır. Ancak hazır internet sitesi kurulacaksa maliyetler daha düşük olacaktır. İnternet sitesi kurulumu kadar bakımının da önemli olduğu ve sürekli olarak yapılması gerektiğinin bilinmesinde fayda olacaktır. 

İnternet Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnternet sitesi kurarken nelere dikkat edilmeli? Sorusu internet sitesi kurmak isteyen kişiler için oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. İnternet sitesi kurulumu yapmak maliyetli bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternet sitesi kurulurken fazla harcama yapılmaması için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurlar içerisinde en önemli olan internet sitesinin bütçesinin belirlenmesidir. İnternet sitesi için ne kadar bütçe ayrılacağının işin başında belirlenmesi gerekmektedir. İnternet sitesi için ayrılacak olan bütçeyi etkileyen faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Birden fazla seçenek olduğu için her türlü düşünülerek bütçe planı yapılması daha doğru olacaktır. 

İnternet sitesi nasıl kurulur? Sorusu kadar site kurulurken nelere dikkat edilmesi gerektiği başarı faktörlerini etkilemektedir. İnternet sitesi kurulurken alan adının doğru bir şekilde alınması internet sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkılması için oldukça önemli bir adımdır. Bu sayede potansiyel müşterilere ulaşmak daha kısa bir sürede gerçekleştirilmiş olacaktır. Ayrıca kurulacak olan internet sitesinin SEO uyumlu olarak çalışması da dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer almaktadır. Bu sayede internet sitesi arama motorlarında üst sıralara çıkmış olacaktır. İnternet sitesi kurulduktan sonra bakımının sürekli olarak yapılması da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. İnternet sitesinin güncellemelerinin devamlı yapılması sayfanın hızı için yapılması gereken en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. 

Özel İnternet Sitesi Kurmak

İnternet sitesi nasıl kurulur? Sorusu kadar internet sitesi çeşitleri içerisinde özel internet sitesinin nasıl kurulacağı özellikle kişisel internet sitesi açmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Özel internet sitesi özel çözümler kullanılarak ortaya çıkan internet siteleri içerisinde yer almaktadır. Teknik bilgisi olan kişiler için özel internet sitesi kurmak hiç zor olmayacaktır. Ancak hiç bir bilgisi olmayan kişiler için özel internet sitesi kurmak oldukça zor olacaktır. Bu kişilerde uzmanlardan yardım alarak internet sitesinin daha kolay bir şekilde kurabilecekledir. Özel internet sitelerinin kurulumu bu işe yeni başlayacak olan kişiler için oldukça önemli bir adımdır. Hem pratik hem de işin öğrenilmesi açısından son derece önemli bir konudur. 

İnternet sitesi nasıl kurulur? Sorusu için detaylı bir araştırma yaparak işe başlanması gerekmektedir. Ayrıca internet sitesinin hangi amaçla kullanılacağının belirlenmesi de son derece önemli bir adımdır. İnternet sitesinin hangi amaca hizmet ettiği belirlendikten sonra işlemlerde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu nedenle internet sitesinin kurulum amacının öncelikli olarak belirlenmesi gerekmektedir. Amaç belirlendikten sonra alınacak olan alan adının seçilmesi oldukça önemlidir. Seçilen alan adı anahtar kelime içermelidir. Çünkü arama motorlarında üst sıralara çıkmak alan adının ne olacağına bağlıdır. Alan adı internet sitesi yansıtan kısa ve akılda kalıcı olması gerekmektedir. Bu sayede internet sitesi kısa bir sürede başarı elde etmiş olacaktır. 


Henüz bu bloğa ait yorum bulunmamakta.


Herkese açık bir yorum ekle…