E-Ticarette Ne Satabilirim?

| 0 YORUM | E-Ticaret | CMR SOFT

E-Ticarette Ne Satabilirim?

İnternet üzerinden ticaret yapan firmalar gün geçtikçe artmakta ve bunun sonucu olarak e–ticarette ne satabilirim? sorusu da girişimcilerin merak konusu olmaktadır. Başarılı ve başarısız ürünlerin doğru bir şekilde analizi ve tercih edilen ürününün belli başlı kriterlere dayanarak satışa sunulması e–ticaretin temel kurallarındandır.

İçeriğimizde e–ticarette en çok kazandıran ürünler neler? sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Değindiğimiz anahtar kriterler ve fikirler sayesinde çoğu kişinin ihtiyacına hitap eden ürün veya ürünlerle yüksek kar elde edebilirsiniz.

E–Ticaret Nasıl Yapılır? E-Ticarette Ne Satabilirim?

E–ticarette alım gücü yüksek olan ürünlere geçmeden önce gelin e–ticaret nasıl yapılır? sorusuna yanıt bulalım.

Doğru Ürün Tercihi

E–ticarete başlamadan önce ürün tercihini doğru bir şekilde yapmak gerekir. Eğer satacağınız ürünle ilgili kararsızsanız mutlaka detaylı bir pazar araştırması yapmalısınız. Ancak bu şekilde hedeflenen sonucu elde edebilirsiniz.

Tedarik Zincirlerinin Analizi

E–ticarette başarılı olmanın bir diğer püf noktası, satılacak ürünü belirledikten sonra tedarik zincirlerini detaylı bir şekilde araştırmaktır. Ürünlerinizden kar elde edebilmek için uygun maliyetli bir tedarikçi bulmanız gerekir.

Altyapısı Güçlü Bir E-Ticaret Mağazası

Güçlü bir e–ticaret sitesine sahip olmak için yazılım bilgisine gerek duyulmaz. Günümüzde hazır e–ticaret paketleriyle de ticarette başarı sağlanabilir. Böylece sektörde en üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Reklam ve Pazarlama Çalışmaları

Düzenli bir reklam ve pazarlama çalışmaları, e–ticaretin temel taşlarındandır. Bu alanda profesyonel ajanslardan destek alabilir veya tecrübeli bir ekibi bünyenize katabilirsiniz. Böylece satışlarınız artar ve daha fazla müşteri kazanırsınız.

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nasıl Seçilmeli?

E Ticarette En Cok Satilan Urunler Nasil Secilmeli 1

E-Ticarette-En-Çok-Satılan-Ürünler-Nasıl-Seçilmeli

Girişimciler genellikle e–ticarette en çok satılan ürünler nelerdir? sorusuna yanıt arar ancak vereceği kararın kurdukları iş planını tehlikeye atmasından korkarlar. E–ticarette kazandıran ürünleri belirlemek için belli başlı kriterler vardır. Gelin, bu kriterlere değinelim;

Pazar Büyüklüğü

Ürün tercihini pazar büyüklüğünü göz önünde bulundurmadan yapmak, başarısız bir e–ticaret demektir. Örnek verecek olursak bebekli anneler için bebek- çocuk ürünleri satmak oldukça mantıklı bir seçimdir. Ancak vintage tarz seven bebekli anneler için ürünler satmak pazar büyüklüğünü kısıtlamak anlamına gelir. Bu gibi durumlarda potansiyel müşteri sayısı kısıtlanmış olur.

Rekabet

Pazar payını inceledikten sonra satışını yapmak istediğiniz ürününle ilgili rekabet ortamındaki duruma da dikkat etmelisiniz. Bu alanda rakipleriniz ne kadar güçlü? Rakipleriniz çok mu az mı? Bu gibi hususları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Eğer büyük bir rakip ordusu varsa bu ürünün müşteriler tarafından yüksek miktarda tüketildiğini gösterir. Bu nedenle rakiplerinizden öne çıkmak için farklı bir tanıtım yapmanız gerekir.

Süreklilik Arz Eden Bir Ürün Mü?

Seçtiğiniz ürünün geçici bir trend değil, artan bir pazar payına sahip olması gerekir. Bu nedenle istikrarlı bir ürün tercih etmekte fayda vardır.

Ürün Kargolanmaya Uygun Mu?

Ürün boyutu ve ağırlığı başarı elde etmeniz için oldukça önemli bir husustur. Günümüzde her geçen gün müşteriler bedava kargo özelliğinden faydalanmak isterler. Bu nedenle boyut ve ağırlığın büyük olması kargo ücretlerini etkileyeceği için müşterilerin satın alma gücünü azaltabilir.

Kar Oranı

Ürününüzü sektörde ön sıralarda tutmak için kâr marjınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Küçük masraflar çoğu zaman ürün karını etkileyen en önemli etkendir. Bu nedenle başlangıç marjını mutlaka belirlemeli ve kurduğunuz planın dışına çıkmamalısınız.

En Karlı E-Ticaret Ürünleri

Bir online satışın ilk ve başarıya götüren en önemli adımı, satış için en karlı e–ticaret ürünleri seçmektir. Bu nedenle listemizde farklı ürün satış fikirlerini bir araya topladık;

Kadın ve Erkek Giyimleri

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri dendiğinde akla gelen ilk şıklardandır. Moda her ne kadar zamanla değişse de giyim her zaman ihtiyaç duyulan bir sektördür. Bu nedenle bu kategoride her zaman kar elde edilebilir.

Bebek Giyimleri

Bir diğer her zaman talep gören kategorilerden biridir. Bebek ihtiyaçlarının zamanla artacağını düşünürsek potansiyel pazar payı da bir hayli büyüktür.

Ev ve Ev Dekorasyon Ürünleri

Evler yaşam alanlarımız olduğu için sürekli değişiklik gerektirir. Bu bağlamda mobilya, nevresim takımı, vazo, tablo gibi dekorasyon ürünleri de sürekli talep görür.

Spor Aletleri

Spor yaşamın vazgeçilmez parçası olduğu için bu kategoride bulunan ürünlere de sürekli ihtiyaç olacaktır. Bu nedenle e–ticarette bu tarz ürünlerin satışına öncelik tanınabilir ve kar elde edilebilir.

Ayrıca, evcil hayvan ürünleri, teknolojik ürünler, mutfak malzemeleri, güzellik ve bakım ürünleri de kar ve kazanç getiren ürünler arasına girer.

Ne duruyorsunuz? Hemen Cmr Soft ile iletişime geçin. Size e-ticaret desteğini hemen ücretsiz verelim…


Henüz bu bloğa ait yorum bulunmamakta.


Herkese açık bir yorum ekle…